De vorba cu istoricul Vasile Hutisoru ( Date biografice ) – 10

This entry was posted in Stiri. Bookmark the permalink.

2 Responses to De vorba cu istoricul Vasile Hutisoru ( Date biografice ) – 10

  1. MARCEL HUTUSORU says:

    Cu toata admiratia ,respectul pentru ceea ce faceti. Nasule felicitari pentru munca dumnevoastra,pentru comuna BIVOLARI si sunteti o pilda istorica pentru ceei ce au plecat din satul natal. Putini cred ca stiim istoria comunei BIVOLARI,oraselul considerat de demult si care speram ca in perspectiva va deveni cu adevarat. Va doresc din suflet multa sanatate atat dumnevoatra cat si lui NASA care a fost si ramane un reper pentru noi toti,mult succes si tot ce va doriti alaturi de cei dragi.
    Cu deosebit respect si mult drag MARCEL CLUJ-NAPOCA

  2. Vasile D. Huţişoru says:

    Mulţumim finului nostru ( MARCEL HUŢUŞORU-inginer şi ofiţer superior pensionar) , pentru cuvintele frumoase adresate nouă şi care vin să răsplătească eforturile noastre pe tărâmul scoaterii la lumină a istoriei comunei şi satelor noastre. Întradevăr, trecutul ca şi prezentul comunei noastre ne dă mari speranţe pentru viitorul “Orăşelului nostru Bivolari” că va deveni cea fost şi chiar mai mult decât atât. Fără a supăra pe cineva, un lucru este evident. Pe aceaşi şosea (DN 24 C) la 40 km spre Nord în judeţul Botoşani se află localitatea Ştefăneşti care este declarată oraş. Cine a trecut prin ambele localităţi a făcut uşor diferenţa aspectului urbanistic în favoarea Bivolarilor. Doresc şi părerea altora.

Leave a Reply